משחק צ'יקן
משחק צ'יקן

משחק צ'יקן

עמית בן צור, מנהל מכון יסודות: "ענף ההטלה הישראלי מפוקח ומתוכנן, ומצליח לעמוד במטרות העיקריות שהציבה לו המדינה: לספק לציבור חלבון באופן יציב ונגיש, וכך למלא תפקיד חיוני במערך ביטחון המזון."
פורסם בתאריך

מאת: ארי ליבסקר

בשנה החולפת מכסת ייצור הביצים היתה כ־2.3 מיליארד. היא עלתה כעת לקצת יותר מ־3 מיליארד, אבל בענף מסבירים שגם 2.3 זה יותר מדי. לא צריך כל כך הרבה. "אי אפשר לגרום לאנשים לאכול יותר ביצים", אומר בעל חברה לשיווק בתחום. "ישראל היא מהמדינות המובילות בעולם בצריכת הביצים לנפש" — כל ישראלי אוכל בממוצע כ־250 ביצים בשנה — "וכמות גדולה כל כך של ביצים זה יותר מדי. בסוף יצטרכו להשמיד אותן, מה שיגרום להפסד כספי גדול למגדלים, ולא יוזיל את המחיר.

עמית בן צור, מנהל מכון יסודות לעיצוב מדיניות בתחומי הכלכלה והחברה, מוסיף: "ענף ההטלה הישראלי מפוקח ומתוכנן, ומצליח בקלות לעמוד במטרות העיקריות שהציבה לו המדינה: לספק לציבור חלבון באופן יציב ונגיש, וכך למלא תפקיד חיוני במערך ביטחון המזון. לא ראינו ניתוח מעמיק של הממשלה שמצדיק תמיכה ברפורמה, וכך היא נוהגת בדרך קבע כשהיא מוציאה לדרך רפורמות כלכליות משמעותיות ללא ניתוח והערכה כלכליים".

לכתבה המלאה בכלכליסט

Printer Friendly, PDF & Email